google-site-verification=SZq3uuL4ITbCyuUx3AA1WYRXEr4FUrdnnq_j9NAHJeA
 

PEDIKÚRA

Péči a relaxaci si zaslouží také naše chodidla. Celý den stojíme na nohou, na kterých závisí celá stavba našeho těla. Věděli jste, že bolesti zad převážně pochází od nohou? Dopřejte jim nejen relaxaci či masáž, ale také např. masku, parafínový zábal nebo úpravu nehtů, která vydrží opravdu dlouho.

 

V Salonu La Calma Vám můžeme nabídnout následujcí druhy ošetření nohou:

 

1) klasická mokrá i suchá pedikúra

2) wellness  pedikúra

3) pedikúra včetně gel-laku

4) pedikúra včetně klasického lakování

 

Klasická mokrá pedikúra: ošetření začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami během této doby dochází ke změkčení otlaků a mozolů. Poté pedikérka začne s odstraňováním přebytečné kúže a otlaků. Při mokré pedikúře je používán skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky.

Následuje úprava nehtů – zastřižení, opilování, změkčení a případné zdobení lakem, popř. aplikace gel-laku. Na závěr Vám pedikérka nohy vyhladí pemzou, ošetří speciálním krémem či olejem, popř. provede masáž. Obvykle celá procedura trvá 60 minut.

Suchá pedikúra: nedochází k manipulaci se skalpelem a je tudíž bezpečnější. Nehrozí u ní říznutí, protože se používá speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Díky tomu je metoda vhodná i pro diabetiky a lidi trpící plísněmi. 
Pedikérka nehty nejprve vydesinfikuje a pak se věnuje úpravě nehtů. Obrousí ztvrdlou kůži v jejich okolí, zkrátí a upraví jejich tvar i tloušťku a ošetří případné zarostlé nehty. V další fázi se pak věnuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů s pomocí vysokorychlostní brusky. 

 

Wellness pedikúra obsahuje mokrou pedikúru. Po klasické koupeli nohou v lázni se změkčujícími přísadami, kdy dojde ke změkčení otlaků a mozolů, pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků pomocí skalpelu. Po tomto klasickém ošetření následuje peeling nohou, kterým se odstraní odumřelé částečky kůže, pokračuje se hydratačním změkčujícím zábalem a blahodárnou masáží.

Tento druh pedikúry příznivě působí na pokožku nohou, uvolňuje svaly a příjemně si při ní odpočinete. Má omlazující a ozdraveující efekt díky použití speciálních přípravků, které změkčují, zvlhčují a dodávají pokožce elastičnost.

 


Modeláž nehtů u nohou probíhá, podobně jako na rukou. Nehty se potáhnout gel-lakem, aby se zpevnily. Gelová modeláž na nohou vydrží v mnoha případech až 2 měsíce. Většina z nás nepřikládá zkrášlování nohou důležitost, protože nohy se po většinu roku skrývají v obuvi. Právě z toho důvodu si ale naše nohy zaslouží patřičnou péči, jež se vůbec nemusí týkat jen základní pedikúry.

 

 

Podmínkou při návštěvě pedikúry je mít zdravé nohy i nehty, což znamená netrpět plísněmi či poškozenou kutikulou, bradavicemi či jinými infekčními nemocemi.

 

                     MANIKÚRA

Salon La Calma nabízí i manikúru, nehtovou modeláž gelem a potažení nehtů tzv. CND shellacem a gel lakem.

 

CND Shellac -

je nová možnost úpravy nehtů, která má mnoho výhod. Je ideální volbou pro ženy, které chtějí co nejšetrnější úpravu svých přírodních nehtů bez jejich poškození, a přitom nemají dostatek času na jejich časté lakování.

CND Shellac je moderní způsob dekorativní úpravy nehtů, který lze jednoznačně doporučit.
Před nanášením Shellacu se nehty neobrušují ani nepilují. Speciální složení a schnutí v UV lampě zaručuje nejen snadnou aplikaci, ale i dlouhou odolnost. Shellac je mnohem odolnější než klasický lak na nehty a navíc zůstává po celou dobu nádherně lesklý. Shellac nehty zpevňuje, ale zároveň neomezuje jejich růst. Neuvěřitelně jednoduché je i jeho případné odstranění.

Gel lak - 

Pokud patříte k ženám, které upřednostňují přírodní nehty a chcete aby Vaše ruce vypadaly upravené po dlouhou dobu bez nutnosti častého přelakovávání klasickým lakem na nehty, který má omezenou dobu trvanlivosti je pro vás gel-lak ideální volbou. Gel-lak vydrží i tři týdny bez nutnosti doplnění.

 

 

Pokud máte rádi přírodní úpravu nehtů nebo jsou vaše nehty třepivé, lámavé a rýhované, Salon La Calma doporučuje japonskou manikúru P-shine. Principem manikúry P-shine je leštění nehtů. Provádí se zaleštěním včelího vosku do přírodního nehtu. Současně je prokrvena nehtová ploténka, čímž zároveň dochází k jejímu zdravému růstu. Vaše nehty mají po aplikaci vysoký lesk a vypadají jednoduše skvěle. Doba ošetření nehtů touto metodou je přibližně 30 minut a doporučená další návštěva je za 2 –- 3 týdny. 

 

 

Salon La Calma dále nabízí kompletní modeláž nehtů gelem, včetně zdobení. Ne každý dostal do vínku pěkné, silné a dlouhé nehty. Proto pokud zrovna nepatříte k těm šťastným, můžete si v Salonu La Calma nechat vymodelovat nehty různých tvarů i délek, prostě takové, po jakých toužíte. Vaše ruce tak budou vždy působit upraveně. Gely jsou vhodné pro modeláž jak na tipy, tak pro zpevnění přírodních nehtů. Gely nepodléhají barevným změnám, jsou odolné a bez zápachu. Doporučujeme doplnění po 3 týdnech.